You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

3 września - droga do szkoły

03

Minęły wakacje oraz upalne dni i dziś, 3 września, z rana, szkoły otworzyły swe drzwi, by przyjąć dzieci na nowy rok szkolny. Odświętnie ubrane, eleganckie, te młodsze troszkę zdenerwowane, powędrowały w asyście swoich rodziców i opiekunów do szkół.

Wiele dzieci z Kolonii również rozpoczęło dzisiaj swoją przygodę ze szkołą. Nasza jedyna droga prowadząca do szkoły, przywitała maluchy i starszaki bałaganem i zawalonym chodnikiem.

Środek drogi został zawalony paletami kostki brukowej, kupą piasku, kupą gruzu i dużym sprzętem. Nie było jak przejść, a do tego schody, z których można by było skorzystać, są w tej chwili tak zarośnięte trawą i chwastami, że nie ma gdzie stopy postawić. Budowa budową, ale nikt na niej nie respektuje żadnych przepisów, nie zwraca uwagi na dzieci idące drogą, nie zwraca uwagi na to, że ciągle blokuje przejście.

 

A dobrze pamiętamy obietnice sprzed dwóch lat, obietnicę wydzielenia pasa specjalnie dla dzieci, ponieważ w tej chwili droga jest po prostu niebezpieczna. Oczywiście nikogo to kompletnie nie obchodzi, bo kogo mogą obchodzić cudze dzieci?

Panom pracującym na owej drodze, nie bardzo spodobało się robienie im zdjęć, a dziwne... Powinni się już przecież przyzwyczaić...

Czekamy na interwencję kogokolwiek. Jak zwykle, pewnie się doczekamy dopiero wówczas, kiedy stanie się coś złego, jak to już bywało choćby wtedy, kiedy na jedną z naszych kolonijnych posesji, spadł wielki głaz, niszcząc ogrodzenie i altankę.

 
Szukaj
Siedlce Gda Pl

Zapraszamy
na nasz portal osiedlowy
Siedlce.Gda.Pl

logo

Promujemy

Polecamy powieści red. naczelnej naszego portalu.
Szczegóły na bieżąco na FB:


"Goniąc cienie"

W wydawnictwie WFW
i innych księgarniach

"Zdążyć przed świtem"

W
EMPIKU
oraz w innych księgarniach, a także w wydawnictwie
na zaczytani.pl

Reklama
Sonda
Nowa odsłona portalu:
 
Strona...
Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.