You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

Aktualności

Przyszła wiosna!

wiosna

 

Witajcie wiosennie, mieszkańcy i przyjaciele Kolonii Zręby :)

 

Tak, tak, wiemy, że wiosna gości u nas już od przeszło tygodnia, ale jakoś ciężko było się pozbierać po zimie i wykrzesać z siebie parę słów. Dopadło nas jakieś przesilenie zimowo-wiosenne i musieliśmy porządnie pozbierać myśli.

Tak więc jesteśmy i donosimy, że na Kolonii już od jakiego czasu kwitną krokusy. Pojawiły się też tulipany, na razie liście, ale lada moment ukażą się kwiaty. Zawiązki liści mają już lilaki, migdałowce, forsycje ubierają się w żółte sukienki, ptaki śpiewają jak szalone i pośpiesznie zbierają materiały na gniazda. Błękitne niebo, lekki wiaterek, jest naprawdę pięknie.

Niestety miało też miejsce kilka przykrych incydentów, bo też na Kolonii pojawił się włamywacz-amator, który późnym wieczorem i w nocy myszkuje po kolonijnych szopach i podwórkach. Mieszkańcy Kolonii, zamykajcie furtki, bramki i szopy na noc, żeby uniknąć wizyty złodzieja. Najlepsze będą kłódki we wszystkich drzwiczkach.

 

Sklep na Kolonii Zręby

Po kilku miesiącach mieszkańcy Kolonii Zręby, jak również całej okolicy, ponownie mogą korzystać ze sklepu znajdującego się na początku naszej ulicy. Po upadku i zamknięciu sieci "Zatoka", sklep przejęła sieć "Freshmarket". Sklep przeszedł gruntowny remont i przebudowę, zmieniła się obsada sklepu. Wybór towarów na pierwszy rzut oka jest duży, a ceny nie odbiegają drastycznie od granic zdrowego rozsądku, a nawet czasem zaskakują atrakcyjnością, choć być może to tylko promocja (mamy nadzieję na stałe promocje i niskie ceny).
Ogólne wrażenie jest pozytywne, choć jako klient już przy pierwszej wizycie natrafiłem na - moim zdaniem - poważny mankament. Sieć "Freshmarket" wzorem stacji benzynowych posiada stoisko z kawą i hot-dogami. Jest to może i fajny pomysł, jednak w osiedlowym sklepiku powoduje pewne zamieszanie. Odwiedziłem sklep wieczorem, przy niewielkim ruchu. W sklepie były dwie panie z obsługi: jedna obsługiwała, druga wykładała towar. Przy małym ruchu jest to jak najbardziej normalne i wskazane, jednak nawet te pojedyncze osoby, które znajdowały się w sklepie, doznały "powrotu do przeszłości", gdzie w sklepach dość długo stało się w kolejkach. Jako że ta sama ekspedientka obsługuje klientów, jak i przygotowuje hot-dogi, wszyscy mogliśmy podziwiać proces ich przygotowania, doboru sosów i odliczania grosików za ten przysmak, gdyż klientka kupowała dwa. Być może gdy obsługują dwie osoby, nie ma tego problemu, jednak trafienie na amatora hot-doga wieczorem, może wydłużyć znacznie nasze zakupy. Efekt był taki, że  klienci zostawiali towar i wychodzili ze sklepu. Mam nadzieję, że jakoś się to "dotrze", i będziemy mogli cieszyć się ze sklepu osiedlowego w naszej bezpośredniej okolicy.

 

Doczekaliśmy się drogi !

Wiadomość ta zasługuje wręcz na miano informacji roku, o ile nie dekady ;) 

Od wczoraj, na naszym najdalszym zakątku Kolonii (od placu w górę), stoi koparka, leżą wielkie płyty, a pracownicy wynajęci przez miasto kopią, utwardzają i ubijają ziemię. Za sprawą Rady Osiedla Siedlce na Kolonii właśnie powstaje droga w jedynym miejscu, gdzie jeszcze nie powstała.

Będą to duże płyty, które może nie grzeszą urodą, ale ogromnie ułatwią mieszkańcom dojazd i dojście do domów. Znikną koszmarne problemy z gigantycznym błotem wczesną wiosną i jesienią oraz dziury, dotychczas łatane przez mieszkańców we własnym zakresie. Tak więc, wreszcie się doczekaliśmy :)

Więcej…

 

Zmiana planu zagospodarowania

siedlce

20 lutego b.r., na XII sesji Rady Osiedla Siedlce, została podjęta między innymi uchwała w sprawie zmiany planu zagospodarowania ul. Kolonia Zręby. Obecny plan - niezmieniany od lat - jest w wielu miejscach niezgodny z oczekiwaniami mieszkańców. Mamy nadzieję, że to pierwsza taka korekta planu uchwalonego ponad 10 lat temu i że otworzy ona drogę ku kolejnym podobnym korektom.

 

Życzenia

Życzenia zdrowych, pogodnych świąt Bożego Narodzenia, optymizmu, uśmiechu i spełnienia marzeń, miłej rodzinnej atmosfery, a także pomyślności w Nowym Roku składa

redakcja portalu kolonia.gda.pl

 
Więcej artykułów…
Szukaj
Siedlce Gda Pl

Zapraszamy
na nasz portal osiedlowy
Siedlce.Gda.Pl

logo

Promujemy

Polecamy powieści red. naczelnej naszego portalu.
Szczegóły na bieżąco na FB:


"Goniąc cienie"

W wydawnictwie WFW
i innych księgarniach

"Zdążyć przed świtem"

W
EMPIKU
oraz w innych księgarniach, a także w wydawnictwie
na zaczytani.pl

Reklama
Sonda
Nowa odsłona portalu:
 
Strona...
Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.