You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

Gdańskie Dni Sąsiadów

Przed nami kolejna edycja Gdańskich Dni Sąsiadów. Spotkajmy się!

Zabawa na świeżym powietrzu, spotkanie przy grillu czy święto ulicy. Jest wiele sposobów, by uczcić Europejski Dzień Sąsiada. A warto to zrobić, bo chociaż widzimy się często, mijamy na schodach i spotykamy w osiedlowym sklepie, nie zawsze zwracamy na siebie uwagę, nie znamy swoich imion ani upodobań.

 

Idea

Idea Dnia Sąsiada narodziła się we Francji w 1999 roku. Członkowie Europejskiej Federacji Solidarności Lokalnej (European Federation of Local Solidarity EFLS) zauważyli, że ludzie coraz częściej oddalają się od siebie, więzi społeczne rozluźniają się. Sąsiedzkie święto miało zbliżyć nas z powrotem do siebie.

Pomysł EFLS okazał się sukcesem – od 2004 roku święto obchodzone jest w całej Europie i z roku na rok pomysł rozprzestrzenia się po świecie. W 2010 roku świętowało aż 10 milionów ludzi w przeszło 1200 miastach w 32 krajach. Dzięki prostemu gestowi, zaproszeniu sąsiadów na spotkanie, otwieramy się nie tylko na ludzi wokół nas, ale stajemy się także częścią europejskiej społeczności.

Idea sąsiedzkiego święta dotarła do Gdańska w 2009 roku. Gdańskie Dni Sąsiadów trwają niemal przez miesiąc, w tym roku od 27 maja do 26 czerwca. Obchodom sąsiedzkiego święta, które stanowią wsparcie gdańskiej kandydatury do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, towarzyszy hasło „Jestem z Gdańska”.

Jak się przyłączyć?

Organizatorem sąsiedzkiego święta może być każdy, nie trzeba być lokalnym działaczem, ani mieć specjalnych umiejętności. Pomoc w przygotowaniu Dnia Sąsiadów zapewni pakiet startowy, po który może się zgłosić każdy, kto zarejestruje swoje spotkanie na stronie internetowej www.dnisasiadow.gdansk.gda.pl lub przyjdzie do Punktu Informacji Kulturalnej w Gdańsku przy ul. Długi Targ 39/40. W darmowym pakiecie startowym znajduje się krótki przewodnik krok po kroku, koszulka, naklejki-identyfikatory, gadżety do dekoracji miejsca imprezy.

Co będzie potem?

Nie uwierzysz, jak bardzo zmienią się stosunki między sąsiadami po zorganizowaniu wydarzenia. Z przyjemnością otworzysz drzwi, gdy sąsiad zadzwoni, aby poczęstować ciastem lub ostrzec przed wyłączeniem prądu. Taki sąsiedzki system pomocy może się okazać bezcenny, gdy pęknie rura lub zabraknie soli!

Konkurs

Stres przygotowań, natłok zadań i jest już po wszystkim. Sąsiedzi i sąsiadki zjawili się o ustalonej godzinie i pomogli w organizacji święta? Cieszysz się, że wszystko się udało? Pochwal się tym, zamieść zdjęcia i relację z imprezy w internecie, a będziesz mógł wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród – mebli ogrodowych, śpiworów, wycieczki promem morskim.

Organizatorzy: Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta, Referat Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Biuro Gdańsk i Metropolia Gdańska Europejska Stolica Kultury 2016 Kandydat, Fundacja „Wspólnota Gdańska"


Osoba kontaktowa:

Marta Kusińska Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 58 323 71 03

 

źródło: UM Gdańsk

 
Szukaj
Siedlce Gda Pl

Zapraszamy
na nasz portal osiedlowy
Siedlce.Gda.Pl

logo

Promujemy

Polecamy powieści red. naczelnej naszego portalu.
Szczegóły na bieżąco na FB:


"Goniąc cienie"

W wydawnictwie WFW
i innych księgarniach

"Zdążyć przed świtem"

W
EMPIKU
oraz w innych księgarniach, a także w wydawnictwie
na zaczytani.pl

Reklama
Sonda
Nowa odsłona portalu:
 
Strona...
Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.