You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

Zwierzęta

O pszczołach

Pszczoła, o wdzięcznie brzmiącej łacińskiej nazwie - Apis - jest znana każdemu. Co roku wiosną, latem i jesienią obserwujemy pszczoły, jak uwijają się nad kwiatami, zbierają nektar i pracowicie noszą go na swoich łapkach. Każdy też zna smak miodu. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że między innymi pszczołom właśnie zawdzięczamy część naszego menu. Większe znaczenie od wytwarzania miodu, który tak lubimy, ma fakt zapylania przez te pożyteczne owady kwiatów różnych roślin. Niech prostym przykładem będzie to, że aby wyprodukować 1 kg miodu, pszczoły odwiedzają blisko 8 500 000 kwiatów akacji lub 20 milionów kwiatów koniczyny (źródło: http://paluf.republika.pl/zapylanie.htm ). Obfite plony dają tylko te regiony upraw, które mogą się poszczycić bogactwem pszczół. Zauważono, że inne uprawy rodzą o połowę mniej zbiorów. Tak więc pszczołowate zapylają około 1/3 naszej żywności, zwłaszcza, że stanowią one mniej więcej 75% zapylaczy. Odważnie szacuje się, że kiedy umrze ostatnia pszczoła na świecie, ludzkość przetrwa jeszcze dwa lata.

Więcej…

 

Dokarmiajmy ptaki

Za oknem srogi mróz, synoptycy zapowiadają jeszcze kilka takich tygodni, kiedy to temperatura nocą może spadać nawet do -25 stopni Celsjusza, za dnia nie wzrośnie natomiast wyżej  -10. Tutaj, na Kolonii, ptaków nadal jest mnóstwo, te, które zimują przy domach, jak wróble, są cały czas, natomiast kosy i sikorki, które początkowo zimują w lasach, wróciły po pierwszej fali mrozów. Szukają pożywienia, bo w lasach jest go teraz o wiele mniej niż tutaj, przy ludzkich skupiskach.

Więcej…

 
Szukaj
Siedlce Gda Pl

Zapraszamy
na nasz portal osiedlowy
Siedlce.Gda.Pl

logo

Promujemy

Polecamy powieści red. naczelnej naszego portalu.
Szczegóły na bieżąco na FB:


"Goniąc cienie"

W wydawnictwie WFW
i innych księgarniach

"Zdążyć przed świtem"

W
EMPIKU
oraz w innych księgarniach, a także w wydawnictwie
na zaczytani.pl

Reklama
Sonda
Nowa odsłona portalu:
 
Strona...
Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.