You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

Nowe drogi...? płoty...? ulica...?

Z oficjalnego źródła dowiedzieliśmy się dzisiaj, że budowa nowego osiedla przestała nagle przeszkadzać mieszkańcom Kolonii Zręby. Podobno nawet się z niej cieszymy, ponieważ obiecano nam nowe płoty, porządną drogę i remonty nawierzchni ulicy. I ponoć nie mamy już absolutnie nic przeciwko temu, by budowa sobie trwała, a ciężarówki jeździły naszym cichym dotychczas osiedlem i niszczyły naszą jedyną drogę dojazdową. Oczywiście nie odczuwamy żadnych uciążliwości powodowanych przez budowę i ciężkie samochody, dźwig nad naszymi dachami to niezła atrakcja, nieodśnieżone schody i podjazdy są miłą odmianą dnia, ciągły hałas za oknem sprzyja odpoczynkowi i usypianiu za dnia naszych dzieci, a krzyków i przekleństw budowlańców to sobie słuchamy zamiast radia.

Tymczasem już dwukrotnie w przeciągu ostatnich 10 dni mieliśmy awarię wodociągów. Z pewnością częściowo odpowiada za to mróz, ale pękająca pod ciężarem samochodów ulica, również. Pękają ściany w naszych domach, drżą szyby, kiedy ciężarówki jadą obok...

Podsumowując, niniejszym informujemy wszystkich zainteresowanych, że mieszkańcy ulicy Kolonia Zręby nadal są przeciwni budowie nowego osiedla, a to że nie organizujemy protestów i pikiet nie świadczy wcale o tym, że postawiliśmy już kropkę nad przysłowiowym "i". Budowa jest dla nas uciążliwa, ponieważ nieustannie niszczy nasze mienie i ogromnie pogarsza walory estetyczne naszej doliny, gdyż między innymi wycięto z jej powodu kilkadziesiąt starych, rozłożystych drzew. Informujemy zatem, iż fakt, że obiecano nam piękne, nowe drogi oraz ogrodzenia domów, a my sami jesteśmy budowie przychylni, to wyssana z palca bzdura.

Jedno, czego jesteśmy w stu procentach pewni to to, że nikt nie naprawi nam dróg, nie postawi płotów i nie wyremontuje popękanych ścian naszych domów, ponieważ większość z nich to mieszkania komunalne, a właścicielowi - czyli Miastu - absolutnie nie zależy na jakichkolwiek remontach ani nawet na utrzymaniu swojej własności w stanie nadającym się do użytku. Nawet teraz, w środku zimy, kiedy to  nasza dolina tonie pod zwałami śniegu od kilkunastu już tygodni, droga nie jest w ogóle odśnieżana. Pług widzimy tutaj raz w miesiącu. A to, czego jesteśmy pewni, to regularne podwyżki czynszów (ostatnia od stycznia b.r).

Tak wyglądają nasze chodniki i droga w wyżej wspomnianym miejscu:

 
EDYCJA: 15 luty 2010 r

Dzisiaj wieczorem wyżej wspomniane fragmenty drogi wyglądały już tak:

 
Szukaj
Siedlce Gda Pl

Zapraszamy
na nasz portal osiedlowy
Siedlce.Gda.Pl

logo

Promujemy

Polecamy powieści red. naczelnej naszego portalu.
Szczegóły na bieżąco na FB:


"Goniąc cienie"

W wydawnictwie WFW
i innych księgarniach

"Zdążyć przed świtem"

W
EMPIKU
oraz w innych księgarniach, a także w wydawnictwie
na zaczytani.pl

Reklama
Sonda
Nowa odsłona portalu:
 
Strona...
Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.