You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

Nie ma zagrożenia ?!

(artykuł zmieniony 3 września 2009, godz. 21.00)

Jak wszyscy zauważyli, budowa osiedla idzie pełną parą, a gdy interweniowaliśmy w sprawie znaku zakazu ruchu drogowego, który stoi tuż za śmietnikami na dole i jest lekceważony przez budowlańców, nic się nie wydarzyło. Natomiast na spotkaniu z dyrektorami różnych wydziałów Urzędu Miejskiego usłyszeliśmy, że "budowa nie stanowi żadnego zagrożenia dla mieszkańców naszej ulicy i wszystko odbywa się zgodnie z wszelkimi przepisami".

Dziś, pomiędzy godziną 12.30 a 13.00, ciężarowy samochód wjechał w barierkę przy zjeździe  na Kolonię z budowy. Nie wyrobił się na zakręcie i ... resztę widać na zdjęciach. Numery rejestracyjne cieżarówki zostały wymazane, podobnie jak wszystkie twarze, ze względu na pogróżki budowlańców w stylu, że "jeśli nikt tego nie zgłosi, wszystko będzie ok i nikt nie będzie po złości hałasował nam za oknami".


Tymczasem jutro już 1 września i nasze dzieci ponownie pójdą tą drogą do szkoły... Czy będą bezpieczne?


Edycja: 1 września 2009r

Czy musi dojść do tragedii, by ktoś zaczął reagować na nasze skargi??

Dziś rano, koło godziny 10.00, na teren jednej z posesji przy naszej ulicy, spadł kamienny sześcian, niszcząc płot. Całe szczęście, że to był TYLKO płot, na tym terenie często bawią się dzieci, nie mówiąc o tym, że płyta spadła jakieś 3-4 metry od domu. To naprawdę szczęście w nieszczęściu, że nikomu nic się nie stało. Drodzy czytelnicy i mieszkańcy Kolonii Zręby, na naszą - uzasadnioną przecież - skargę do kierownika budowy, usłyszeliśmy od niego, że "takie jest prawo grawitacji". Nie warto przebierać w słowach, to jest po prostu SKANDAL! Obejrzyjcie zdjęcia, gdyby ktoś stał w tym miejscu,  mógłby  zwyczajnie zginąć...
godz. 14.00

Odwiedził nas miły pan z Inspekcji Pracy, obejrzał miejsce zdarzenia (także wczorajsze, gdzie ciężarówka wjechała w barierkę), porobił zdjęcia i w tej chwili rozmawia z kierownikiem budowy. Prawdopodobnie wstrzyma budowę do czasu naprawy ogrodzenia.


godz. 14.30

Przyjechał pan z TV Gdańsk, porozmawiał z mieszkańcami, chciał również porozmawiać z kierownikiem budowy, niestety kierownik nie miał na to ochoty i przy świadkach chciał pana z telewizji siłą wyrzucić z terenu budowy (czyli za siatkę, bo tak jest ogrodzony teren od naszej strony). Rozmawialiśmy z panem przede wszystkim o dzisiejszym wypadku i o wątkach, z którymi wypadek się łączy, czyli generalnie o budowie. Chcieliśmy do rozmowy ściągnąć jak najwięcej ludzi, niestety - jak się okazało - w takich sytuacjach ludzie wolą się pochować do swoich skorupek, im dalej od miejsca wypadku, tym mocniej ich to nie dotyczy. Widzieliśmy też jedną z naszych życzliwych sąsiadek, jak przemykała dołem drogą w tę i z powrotem, węsząc jak myśliwski pies...

Slogan, że "budowa nie stanowi dla nas zagrożenia" przestaje w tej chwili już śmieszyć. Przeraża. Wczoraj i dziś niektórzy z nas odczuli na własnej skórze, że zagrożenie jest bardzo realne i że nie możemy czuć się bezpiecznie we własnych domach. A jeszcze przecież nie zaczęto budować domów mieszkalnych... Jeszcze nie są prowadzone prace na wysokościach... Jeszcze nad dachami naszych domów nie wiszą żurawie z ciężkimi betonowymi płytami...


Edycja: 3 września 2009 r

Przedstawiamy zabezpieczenie budowy od ulicy Czajkowskiego. Zdjęcie zrobione po dzisiejszym deszczu z wiatrem, około godziny 20.30. Bez komentarza... 
Szukaj
Siedlce Gda Pl

Zapraszamy
na nasz portal osiedlowy
Siedlce.Gda.Pl

logo

Promujemy

Polecamy powieści red. naczelnej naszego portalu.
Szczegóły na bieżąco na FB:


"Goniąc cienie"

W wydawnictwie WFW
i innych księgarniach

"Zdążyć przed świtem"

W
EMPIKU
oraz w innych księgarniach, a także w wydawnictwie
na zaczytani.pl

Reklama
Sonda
Nowa odsłona portalu:
 
Strona...
Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.