You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

Po spotkaniu 18 marca

Odbyły się kolejne spotkania z mieszkańcami naszej dzielnicy. Ostatnie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie "Nasze Siedlce". W trakcie spotkania wywiązała się burzliwa dyskusja na temat kompetencji, zadań i możliwości Rady. Nie obyło się też bez wątków politycznych i obaw co do upolitycznienia Rady, aby nie stała się ona kolejnym uległym narzędziem rządzących. Jako przykłady podawano radnych, którzy z jednej strony popierali oddolne inicjatywy obywatelskie, a z drugiej, gdy dochodziło do głosowań w Radzie Miasta, głosowali przeciw mieszkańcom, a zgodnie z partyjnymi zaleceniami swojego ugrupowania. Ostatecznie większość uczestniczących w spotkaniu zgodziła się, że Rada Osiedla będzie taka, jaką wybierzemy i od nas zależy jej skład, a wszelkie poglądy polityczne przyszłych radnych nie powinny mieć wpływu na ich decyzje. Jedyne, czym powinni się kierować, to dobro mieszkańców. Rada będzie też musiała współpracować z Radnymi Rady Miasta i jej zadaniem będzie oprócz przekonywania i namawiania do podejmowania działań w interesie mieszkańców, będzie też czasem spieranie i walka o to dobro, co może nie być łatwe.

Podczas spotkania przekonywano zebranych do czynnego i biernego uczestnictwa w wyborach oraz propagowania idei powstania Rady. W spotkaniu uczestniczył Radny Rady Miasta Piotr Dzik. Nie obyło się się bez trudnych pytań skierowanych do Radnego oraz przedstawienia bolączek i problemów mieszkańców, co jednak nie było tematem spotkania i problemy te nie mogły zostać wyjaśnione. Daje to jednak pojęcie o skali problemów naszej dzielnicy.

Podczas spotkania pani Lucyna Karczewska przedstawiła między innymi projekt powstania "Klubu Seniora" i zachęcała do aktywności osoby starsze, które dzięki niemu miałyby miejsce spotkań i możliwość spędzenia czasu w gronie sąsiadów i znajomych.

 
Szukaj
Siedlce Gda Pl

Zapraszamy
na nasz portal osiedlowy
Siedlce.Gda.Pl

logo

Promujemy

Polecamy powieści red. naczelnej naszego portalu.
Szczegóły na bieżąco na FB:


"Goniąc cienie"

W wydawnictwie WFW
i innych księgarniach

"Zdążyć przed świtem"

W
EMPIKU
oraz w innych księgarniach, a także w wydawnictwie
na zaczytani.pl

Reklama
Sonda
Nowa odsłona portalu:
 
Strona...
Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.