You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

Procedury wykupu

Aby złożyć wniosek o wykup budynku (mieszkania) komunalnego, należy skompletować następujące dokumenty:

1. wniosek o wykup danego lokalu (dostaniemy taki w Biurze Obsługi Mieszkańców na Kartuskiej, możemy go również pobrać ze strony Urzędu Miejskiego),
2. opis techniczny lokalu, wykonany przez BOM,
3. umowę najmu lokalu.

Potrzebne będzie również zaświadczenie o niezaleganiu z czynszem, otrzymamy je w BOM. Żeby złożyć wniosek o wykup, musimy mieć zalegalizowane wszystkie pomieszczenia w lokalu, powinniśmy posiadać również umowę najmu ogrodu. Dopiero po skompletowaniu w/w dokumentów, składamy w BOM wniosek, który wraz z resztą dokumentacji zostanie przekazany do Urzędu Miejskiego, po czym czekamy na odzew.

Najpierw dostaniemy dokumenty z Urzędu Miejskiego o przyjęciu naszego wniosku, dane techniczne naszego lokalu i informację, że sprawa wykupu jest w toku. Pierwszą wizytę złoży nam rzeczoznawca, który wyceni lokal, drugą geodeta, który wytyczy granice naszej działki. Za jedną i drugą wizytę przyjdzie nam uiścić opłatę administracyjną płatną na specjalnie przeznaczone do takich opłat konto Urzędu.

Następnie informacja o lokalu przygotowanym do sprzedaży podana zostanie zarządzeniem Prezydenta Miasta Gdańska do publicznej wiadomości na okres 21 dni, czyli zawiśnie na tablicy w Urzędzie Miejskim. Po wykupie lokalu sporządzony zostanie tzw. protokół uzgodnień. Proces wykupu kończy się wraz z wpłatą pieniędzy za lokal i otrzymaniem aktu notarialnego. Żeby dopełnić formalności czeka nas jeszcze wpis do księgi wieczystej i opłata za notariusza.

WAŻNE:
Jeżeli udało Ci się złożyć wniosek o wykup do końca stycznia 2009r, nabędziesz swój lokal z 95% bonifikatą (odejmij 95% od wyceny rzeczoznawcy). Jeśli nie, będziesz musiał uiścić całość kwoty podanej przez rzeczoznawcę.

Cała procedura powinna trwać ok. 6 miesięcy. Jeżeli trwa dłużej, możesz złożyć skargę na opieszałość urzędników (patrz kolejny temat).

 
Szukaj
Siedlce Gda Pl

Zapraszamy
na nasz portal osiedlowy
Siedlce.Gda.Pl

logo

Promujemy

Polecamy powieści red. naczelnej naszego portalu.
Szczegóły na bieżąco na FB:


"Goniąc cienie"

W wydawnictwie WFW
i innych księgarniach

"Zdążyć przed świtem"

W
EMPIKU
oraz w innych księgarniach, a także w wydawnictwie
na zaczytani.pl

Reklama
Sonda
Nowa odsłona portalu:
 
Strona...
Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.