You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

Place zabaw

Wszystkie niemalże osiedla pełne są małych i większych dzieci, które powinny mieć jakieś miejsce, w którym będą mogły spędzać czas na zabawie. Ostatnimi czasy powstało u nas trochę placów zabaw, bardziej dostosowanych dla dzieci i bezpieczniejszych niż te, które "cieszyły" nasze oczy do niedawna, pochodzące jeszcze z dzieciństwa naszych mam. O ich stanie technicznym można było pisać długie historie i wydawać je w opasłych księgach. Także i u nas, a ściślej mówiąc, na Suchaninie, tylko w tym roku zbudowano bądź zmodernizowano aż trzy takie place. Dwa z nich umiejscowione są "za mostem" po obu stronach, jeden przy starym, drugi przy nowym osiedlu (na Czajkowskiego). Latem przyniosły one dzieciom sporo radości i zabawy, więc swoje zadanie spełniły. Po drugiej stronie osiedla, przy blokach, jest jeszcze jeden plac zabaw, z rewelacyjną zjeżdżalnią dla maluszków, na którą moja dwuletnia córka śmiało samodzielnie sobie wchodzi i samodzielnie zjeżdża. Polecam mamom małych dzieci, bo naprawdę warto się tam wybrać. A na placu nie tylko znajduje się kącik dla maluchów, jest także dużo atrakcji dla starszych dzieci. Dodatkowo za kioskiem Fama na Suchaninie powstał w tym roku jeszcze jeden placyk, ze zjeżdżalnią, skoczkiem, piaskownicą i drabinką sznurkową. Mały i został zbudowany jak tylko ruszyła budowa. Niestety w niezbyt dobrym miejscu, bo ludziom pod samymi oknami, no ale jest. I cieszymy się, że takie miejsca powstają, zwłaszcza, że dużo jeszcze można u nas spotkać placów sprzed wielu lat, modernizowanych tylko wówczas, kiedy wydarzy się na nich jakiś wypadek, z piaskiem wymienianym tylko wtedy, kiedy już się cały wysypie z piaskownic. Mieszkańcy Kolonii prosili o jakiś placyk zabaw dla dzieci tutaj, na naszym osiedlu, bo dzieci nie mają miejsca do zabaw i na ogół siedzą i grają w piłkę na placu przy śmietnikach. Niestety odpowiedziano nam, że w przypadku domów z ogródkami, mieszkańcy muszą sami zapewnić dzieciom "place zabaw" na terenach posesji. Szkoda, ale cóż zrobić. Pozostaje nam zorganizować się razem i urządzać dzieciom zabawy na terenie ogródków albo wybrać się kawałek dalej na Suchanino na place zabaw. Wcale nie jest to takie złe, zwłaszcza, że alternatywą jest placyk - szumnie zwany placem zabaw - znajdujący się nad Kolonią, przy Liszta. Taki sobie właśnie plac wyglądający bogato i reprezentacyjnie jak za PRLu (poniżej na zdjęciach)...


 
Szukaj
Siedlce Gda Pl

Zapraszamy
na nasz portal osiedlowy
Siedlce.Gda.Pl

logo

Promujemy

Polecamy powieści red. naczelnej naszego portalu.
Szczegóły na bieżąco na FB:


"Goniąc cienie"

W wydawnictwie WFW
i innych księgarniach

"Zdążyć przed świtem"

W
EMPIKU
oraz w innych księgarniach, a także w wydawnictwie
na zaczytani.pl

Reklama
Sonda
Nowa odsłona portalu:
 
Strona...
Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.