You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.
You have entered an nonexistent WOEID. You must go to Yahoo Weather Channel and search your Location by name or zip code. At the end of the browser link you will find the WOEID code that you need to add to the admin section of the module.

...i skarpa poleciała...

Ciężko już powiedzieć, ile razy ostrzegaliśmy przed tym, że skarpa na naszej ulicy nie wytrzyma obciążenia budowy. Wszelkie instytucje odpisywały nam zawsze, że nie ma żadnego zagrożenia, ani mowy o tym, by skarpa się osunęła. Tak samo pisano i mówiono do czasu, gdy na jedną z naszych posesji obsunął się głaz z budowy, niszcząc po drodze ogrodzenie i płoty i zatrzymując się na środku podwórka, gdzie tak często bawią się nasze dzieci (art. "Nie ma zagrożenia?!"). Ostrzegaliśmy też przed nadmiernym podkopywaniem skarpy w obawie przed ulewnymi deszczami, ale i na to nikt nie zwrócił uwagi. Niedługo później posesje na Kolonii zostały dwukrotnie zalane przez zwały błota i wodę lejące się z budowy (art. "Znowu nas zalewa").

O tym, że skarpa nie jest w stanie wytrzymać stałych podkopań, obciążeń i zalań, przestrzegali mieszkańcy Kolonii w materiale telewizyjnym publikowanym przez TVP Gdańsk. Niestety żadna instytucja nie zainteresowała się naszymi ostrzeżeniami, wszelkie sygnały zagrożenia po prostu bagatelizując. Tymczasem wczoraj runęły ze skarpy kontenery firmy wykonującej prace budowlane, firmy BOŚ. Kontenery poleciały wraz ze skarpą na ogrodzenie szkoły, niszcząc je  razem ze studzienkami kanalizacyjnymi.

 

Zdjęcia robiliśmy dzisiaj z samego rana, kiedy teren był już częściowo uprzątnięty. Szczęście w nieszczęściu, że na terenie szkoły nie kręciły się dzieci i że kontenery nie runęły na domki na Kolonii, które stoją bezpośrednio pod skarpą.

Rzeczywiście, brak wszelkich zagrożeń...

 
Szukaj
Siedlce Gda Pl

Zapraszamy
na nasz portal osiedlowy
Siedlce.Gda.Pl

logo

Promujemy

Polecamy powieści red. naczelnej naszego portalu.
Szczegóły na bieżąco na FB:


"Goniąc cienie"

W wydawnictwie WFW
i innych księgarniach

"Zdążyć przed świtem"

W
EMPIKU
oraz w innych księgarniach, a także w wydawnictwie
na zaczytani.pl

Reklama
Sonda
Nowa odsłona portalu:
 
Strona...
Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Komentarze obelżywe, wulgarne oraz obraźliwe, będą usuwane.

Jeśli życzą sobie Państwo odpowiedzi na jakikolwiek komentarz drogą elektroniczną, wymagane jest podanie istniejącego adresu e-mail.